Święta Bożego Narodzenia 2017 pogoda


Święta Bożego Narodzenia 2017 pogoda

Święta Bożego Narodzenia zawsze przypadają na 25 i 26 dzień grudnia. Jest to czas rozpoczynającej się zimy, jednak pogoda nie zawsze bywa wtedy zimowa, szczególnie w ostatnich 5 czy 10 latach, kiedy zauważamy coraz wyraźniejsze przemiany klimatu. Warto sprawdzić, co o pogodzie na Święta Bożego Narodzenia w całym kraju mówią doświadczeni synoptycy, w końcu do tych prognoz mamy łatwy dostęp!

Północna Polska

Zaczynamy rozważania o pogodzie na Boże Narodzenie od sprawdzenia prognoz dla północy kraju. W tej części Polski na 25 grudnia synoptycy zapowiadają w dzień 6 stopni ciepła, a 26 grudnia słupki rtęci sięgną nawet 7 stopni Celsjusza. Całe Boże Narodzenie mimo wysokiej temperatury powietrza ma być pochmurne i bez przejaśnień i niestety, całe dwa dni może przelotnie padać deszcz. Wieczorami i w nocy przygotujmy się na obniżenie temperatury powietrza do 2 stopni Celsjusza.

Centralna Polska

Dostępne są również prognozy dla centrum Polski. W centralnej części kraju całe Boże Narodzenie będzie równie ciepłe, z 5 stopniami na plusie 25 grudnia i z 7 stopniami dzień później. Podczas Bożego Narodzenia słońce będzie przeplatało się z chmurami, ale na ogół pogodę będzie można uznać za udaną. Pierwszego dnia świąt będzie całkiem pogodnie, a drugiego może pojawić się przelotny deszcz. Wieczorem i w nocy synoptycy zapowiadają w centrum 1 stopień na plusie.

Południe Polski

Na koniec spójrzmy na prognozy zapowiadane dla południa – tutaj synoptycy zapowiadają 5 stopni ciepła w Boże Narodzenie oraz 6 stopni ciepłą w drugi dzień świąt. Sprawia to, że południe będzie najchłodniejsze, jednak tutaj można przynajmniej liczyć na promienie słońca, które przyjemnie nas ogrzeją. Cały okres świąteczny w tym regionie nie jest zapowiadana ani jedna kropla deszczu, a wieczorami oraz w nocy synoptycy prognozują 1-2 stopni ciepła. Jak widać, Boże Narodzenie w całym kraju minie pod znakiem bardzo przyjemnej pogody, z której warto korzystać.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Święta Bożego Narodzenia 2017 pogoda?

pogodajnia na Facebook'u