Boże Narodzenie 2017 pogoda


Boże Narodzenie w 2017 – pogoda

Boże Narodzenie to potoczna nazwa świąt, które przypadają na dwa dni w roku, mianowicie na 25 i 26 grudnia. Mamy wtedy dni wolne od pracy, które lubimy spędzać w rodzinnym gronie. Właściwie święta zaczynają się już od wieczora 24 grudnia, czyli od uroczystej wigilijnej kolacji. Sprawdźmy jednak pogodę zapowiadaną na pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w 2017 roku, natomiast precyzyjne prognozy na Wigilię również znajdą państwo na naszej stronie.

Boże Narodzenie jest ważnym okresem dla każdego katolika. W tym czasie naszym celem jest spędzenie świąt w rodzinnym gronie, z tego powodu wiele podróżujemy. Czasem są to krótkie podróże, czasem trwające nawet kilka lub kilkanaście godzin. Z tego powodu ważne są warunki pogodowe, zapowiadane na okres 25 i 26 grudnia 2017, co przekłada się również na warunki drogowe.

Sięgnijmy więc do prognoz pogody. W dniu 25 grudnia w centralnej części kraju synoptycy zapowiadają około 5 stopni ciepła w dzień, a w nocy czeka nas obniżenie temperatury powietrza do 1 stopnia powyżej zera. Dzień ma być słoneczny i z niewielkim zachmurzeniem, które okresowo może pojawiać się na niebie. W centralnej Polsce na pierwszy dzień świąt nie są zapowiadane opady deszczu.

Jeśli chodzi o 26 grudnia, pogoda ulegnie lekkiemu załamaniu. Co z tego, że na termometrach będzie nawet 7 stopni powyżej zera, jeśli cały dzień zachmurzenie skutecznie zablokuje promienie słońca, a do tego synoptycy ostrzegają przed przelotnymi opadami w ciągu całego dnia. To może skutecznie popsuć nam pogodę. Wieczorem i nocą 26 grudnia pojawi się 1 stopień powyżej zera.

Wiadomo, że temperatura powietrza może ulegać lekkiemu wahaniu, w zależności od omawianego regionu kraju. Ogólnie jednak święta zapowiadają się bardzo ciepło, nieco deszczowo i na pewno całkowicie bez śniegu. Również w nocy przymrozków unikniemy. Niższa temperatura może pojawiać się w górach lub na północno-wschodnim skrawku kraju, nazywanym polskim biegunem zimna.

 

 

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Boże Narodzenie 2017 pogoda?

pogodajnia na Facebook'u