Czy na Wigilię 2017 spadnie śnieg


Czy spadnie śnieg na Wigilię 2017?

Sprawa śniegu nadchodzącej zimy zaczyna zastanawiać coraz większą ilość osób. Pojawiają się bowiem bardzo sprzeczne informacje – jedne mówią że zima będzie wyjątkowo ciepła, inne że nadchodzi mała epoka lodowcowa i srogie mrozy. Warto jednak opierać się na sprawdzonych prognozach, a nie na pogłoskach. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jaka pogoda zapowiadana jest na Wigilię i czy pojawi się wtedy śnieg i będą to informacje sprawdzone.

Zobaczmy, co Wigilia szykuje nam pod względem pogody i dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, czy w ogóle pojawi się wtedy deszcz. Na północy kraju w dzień zapowiadane jest wtedy 5 stopni ciepła, w nocy nastąpi spadek do 2 stopni na plusie. Będzie pochmurnie, ale całkowicie bez opadów deszczu. Jeśli chodzi o południe kraju, to na 24 grudnia w dzień spodziewajmy się 5 stopni powyżej zera, wieczorem i w nocy ma być 1 stopień na plusie. Tutaj zapowiadane są już przejaśnienia słońca w dzień, podobnie jak w centralnej części kraju. W tym regionie w Wigilię będzie nawet 5 stopni ciepła w ciągu dnia oraz 2 stopnie na plusie wieczorem i w nocy.

Jeśli spojrzymy na te prognozy, otrzymamy jednoznaczną odpowiedź odnośnie tego, czy opady śniegu na Wigilię są spodziewane. Niestety, w kraju w tym okresie będzie deficyt śniegu i taka sytuacja utrzyma się przynajmniej do końca 2017 roku. Ochłodzenie w Polsce zapowiadane jest przez synoptyków dopiero na połowę stycznia 2017. Inna sytuacja może pojawiać się jedynie w górach. Tam śniegu na Wigilię na pewno nie zabraknie, szczególnie w wyższych partiach gdzie śnieg spadł już przecież w sierpniu 2017! Jak widać, nie warto opierać się na plotkach, trzeba sięgać do sprawdzonych prognoz, które przekazują rzetelne dane. Podczas nadchodzącej zimy srogich mrozów i śniegu będzie brakowało, wynika to z przemian klimatycznych do jakich dochodzi w skali globalnej, nie tylko na terenie Polski.

 

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Czy na Wigilię 2017 spadnie śnieg?

pogodajnia na Facebook'u