Czy w marcu 2018 będzie jeszcze śnieg


Czy w marcu 2018 roku będzie jeszcze śnieg?

Chyba każdy wie, że marzec jest miesiącem rozpoczynającym kalendarzową i astronomiczną wiosnę. Temperatura bywa wtedy bardzo zmienna, ale nie ma wątpliwości, że nieuchronnie wskazuje na koniec zimy. Niektórzy są ciekawi tego, czy aura pozwoli na zalegający w kraju śnieg jeszcze w marcu? Sprawdźmy!

Marzec to czas roztopów i w tym roku synoptycy wskazują, że właśnie taka rola przypadać będzie temu miesiącowi. Nie nastraja to optymistycznie osoby lubiące śnieg, a w szczególności narciarzy i snowboardzistów, którzy w marcu chcieliby jeszcze szusować na stokach.

Marzec w 2018 roku przyniesie bardzo ciepłą aurę i to w całym kraju. W ciągu dnia będzie przynosił od 3 do nawet 12 stopni Celsjusza! Oczywiście najchłodniej będzie pod sam koniec tego miesiąca, po 25 marca, kiedy słupki rtęci przekroczą w całym kraju 10 stopni Celsjusza, nawet w górach będzie tak ciepło. Jeszcze wieczory i noce mają przynosić chłód, w marcu będzie od -2 do 3 stopni Celsjusza. Pamiętajmy również o tym, że w marcu synoptycy zapowiadają w Polsce sporą ilość słonecznych dni, podczas których odczuwalna temperatura może być jeszcze wyższa od zapowiadanej.

Na chwilę obecną synoptycy nie zapowiadają już występowania opadów deszczu podczas marca 2018 roku. Będzie bardzo ciepły czas i temperatury okażą się na to po prostu za wysokie. Niestety, nie da się każdemu dogodzić, na pewno będą cieszyły się osoby chcące już pożegnać zimę, narciarze mogą czuć natomiast znaczny niedosyt.

Bez obaw – marzec jest czasem w którym kończą działalność wyciągi narciarskie ale robią to zwykle od połowy do końca miesiąca. Najdłużej będą funkcjonowały naśnieżane nawet sztucznie w górach. Z cała pewnością jeszcze do końca marca, a może nawet w kwietniu ma działać trasa narciarska na Kasprowym Wierchu, dlatego narciarze w marcu jeszcze nie będą musieli całkowicie zrezygnować z białego szaleństwa. Na ulicach śniegu w tym miesiącu już jednak nie zobaczymy.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Czy w marcu 2018 będzie jeszcze śnieg?

pogodajnia na Facebook'u