Czy zima 2018 będzie śnieżna


Czy zima 2018 będzie śnieżna?

Zima 2018 już niedługo się zacznie, przecież stoimy tuż przed początkiem jesieni. Jaką przyniesie pogodę i czy będzie ona śnieżna i mroźna? Warto sprawdzić to z prognoz pogody długoterminowych, do których już teraz warto zaglądać i wiedzieć, na co szykować się podczas nadchodzącej zimy.

Czy zima 2018 roku będzie śnieżna? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Jeśli zobaczymy do jakiej tradycji nawiązuje zimowa aura, to zobaczymy że zawsze jest to śnieg i mróz. Wystarczy spojrzeć na przedstawienie graficzne zimy choćby na kartkach pocztowych. Do tego przyzwyczaiła nas tradycja, ale w ostatnich latach klimat bardzo się zmienia i nie mamy na to żadnego wpływu. Mamy coraz cieplejsze lata, ale również coraz cieplejsze zimy – brakuje podczas nich śniegu oraz mrozu, dlatego kluczową kwestią jest, czy cokolwiek zmieni się w 2018 roku?

Może być z tym ciężko. Prognozy pogody na styczeń zapowiadają spadek temperatury nie większy niż -7 stopni Celsjusza w dzień i -10 stopni Celsjusza w nocy i taka aura zacznie się dopiero w połowie miesiąca. Biorąc pod uwagę spadek temperatury, w połowie miesiąca możliwe jest występowanie regularnych opadów śniegu. Sytuacja będzie jednak przejściowa – już w lutym w dzień zapowiadane jest ocieplenie, jedynie w nocy nadal będą się pojawiały przymrozki do -6 stopni Celsjusza. Ciężko jest prognozować to, czy w lutym będzie jeszcze śnieg, jeśli już to nieregularnie.

Na pewno w marcu śniegu nie doświadczymy, chyba że wyjedziemy w góry gdzie będzie kończył się sezon narciarski. Marzec to czas roztopów i temperatury dochodzącej w dzień nawet do 10 stopni na plusie! Będzie naprawdę bardzo ciepło.

Tegoroczna zima będzie raczej mało śnieżna, do tego z naprawdę łagodnymi mrozami. Zawiedzione będą te osoby, które liczą na pojeżdżenie na nartach i zabawy z dziećmi na śniegu. Może akurat pogoda spłata nam figla i prognozy się nie sprawdzą? Zobaczymy!

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Czy zima 2018 będzie śnieżna?

pogodajnia na Facebook'u