Czy zima 2018 będzie ciepła


Czy zima 2018 będzie ciepła?

Już teraz czekamy na zimę, może nie z utęsknieniem, ale jesteśmy powoli coraz bardziej przygotowani na nieuchronne nadejście tej pory roku. Jest to naturalna kolej rzeczy. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nadchodząca zima ma być ciepła, ponieważ ostatnio zmagamy się z przemianami klimatycznymi, które coraz widoczniej są dostrzegalne również na terenie naszego kraju. Co mówią o tym temacie synoptycy?

Globalne ocieplenie było najpierw czymś co właściwie nas nie dotyczyło i o czym słyszeliśmy tylko z mediów, ale obecnie widzimy jak bardzo zmienia się nasz klimat, mamy wyższe temperatury powietrza zarówno w dzień i nocą w lecie, jak i nawet zimą. Z tego powodu jesteśmy przygotowani na ciepłą zimę, która faktycznie ma nadejść w 2017/2018 roku. Jakie przyniesie temperatury powietrza?

Okazuje się że najcieplejszy będzie grudzień, nawet z 7 stopniami na plusie. W styczniu i w lutym temperatura powietrza w dzień jak i w nocy nie będzie spadała poniżej -10 stopni Celsjusza, a marzec zrobi się już całkiem wiosenny. Jak na zimę to bardzo niewiele, szczególnie że nocami zawsze jest chłodniej. Zazwyczaj temperatura ma być plusowa, szczególnie że w ciągu dni będzie pojawiało się wiele słońca i praktycznie całkowicie zabraknie chmur. Zachmurzenie zimą ma pojawiać się sporadycznie i jak na razie w ogóle nie wiadomo, kiedy przyniesie opady śniegu. Raczej nie będzie się ich można spodziewać w 2017, bardziej prawdopodobnym jest, że śnieg spadnie dopiero w połowie stycznia 2018 roku. Jak widać, pogoda w zimie będzie dopisywała, jednak chyba nie do końca tego oczekujemy o tej porze roku. Narciarze i osoby pragnące prawdziwej, śnieżnej i mroźnej zimy na pewno będą zawiedzione. Niestety, trzeba za to winić globalne przemiany klimatyczne, na które nie mamy wpływu. Pamiętajmy jednak, ze procesy te nie ulegają zahamowaniu, jest wręcz przeciwnie, globalne ocieplenie postępuje na przód, przynosząc coraz wyższe temperatury powietrza.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Czy zima 2018 będzie ciepła?

pogodajnia na Facebook'u