Dzień Zaduszny 2017 pogoda


Dzień Zaduszny 2017 – pogoda

Dzień Zaduszny kojarzy nam się ze wspomnieniem zmarłych. Przypada dzień po Wszystkich Świętych, czyli 2 listopada. Wtedy szczególnie wieczorami, po pracy udajemy się na groby zmarłych iw w zadumie składamy kwiaty na cmentarzach. Może nie podróżujemy wtedy tak wiele jak na 1 listopada, jednak mimo wszystko pogoda i warunki drogowe dla znacznej części Polaków są wtedy bardzo ważne. W końcu mamy dostęp do prognoz na ten dzień.

Zaczniemy mówić o pogodzie na 2 listopada, biorąc pod uwagę trzy regiony naszego kraju, gdzie pogoda może się między sobą różnić. Warto zacząć od północnej, zwykle najchłodniejszej części Polski. Tutaj na 2 listopada synoptycy jak na razie zapowiadają 10 stopni na plusie w dzień i nawet do 6 stopni ciepła wieczorem i w nocy. Akurat noc zapowiada się wyjątkowo ciepło. Wracając jednak do prognoz w dzień, będzie wtedy pochmurnie i bez przejaśnień słońca. Mimo wszystko na niebie nie pojawią się chmury deszczowe, które przynosiłyby opady deszczu.

Teraz sprawdźmy prognozy dla centralnej części kraju. W tym regionie na 2 listopada zapowiadane jest aż 11 stopni na plusie i warto cieszyć się tak ładną pogodą bo szybko jej nie doświadczymy. Do tego cały dzień ma być bardzo słoneczny i z niewielką ilością zachmurzenia na niebie. Do tego trzeba wspomnieć, że opady deszczu na 2 listopada w tym regionie Polski nie są zapowiadane.

Ostatnim krokiem będzie już tylko skierowanie wzroku do prognozy zapowiadanej dla południa kraju. Okazuje się, że ten region ma być najcieplejszy na 2 listopada. Pojawi się tutaj aż 13 stopni powyżej zera! Jak na początek listopada to naprawdę niezły wynik, szczególnie jeśli dodamy do tego słońce i prawie całkowity brak zachmurzenia. Oczywiście również opady deszczu na 2 listopada na południu nie są wcale zapowiadane. Jeśli chodzi o wieczór i noc, wtedy temperatura ulegnie spadkowi, ma być około 4 stopni powyżej zera.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Dzień Zaduszny 2017 pogoda?

pogodajnia na Facebook'u