Grudzień 2017 pogoda


Grudzień 2017 – pogoda

Warto zerknąć do prognoz zapowiadanych na grudzień - ostatni miesiąc roku. Jest on wyjątkowy z racji dużej ilości świąt oraz Sylwestra – czasu podczas którego świętujemy i spędzamy miłe chwile w gronie bliskich. Z racji tych ważnych dat warto sprawdzić, jaka pogoda jest zapowiadana przez synoptyków na cały grudzień w 2017 roku!!

1-10 grudnia

Zaczynamy od pierwszych grudniowych dni, które w kraju przyniosą temperaturę powietrza sięgająca od 2 do 4 stopni powyżej zera i ze spadkiem temperatury do -1 - -3 stopni Celsjusza podczas wieczorów i nocy. Na szczęście zapowiadane jest wtedy naprawdę sporo słońca, które na pewno będzie umilało atmosferę i mocno przygrzewało. Co do opadów, to spodziewajmy się jedynie deszczu, który jak na razie zgodnie z prognozami ma mieć przelotną formę. Sam początek miesiąca jak widać, nie prezentuje się najgorzej.

10-20 grudnia

Teraz zaczynamy sprawdzać pogodę na dalsze dni miesiąca, które przyniosą od 3 do 4 stopni Celsjusza. Nadal będzie się pojawiało słońce, na zmianę występujące na niebo wraz z zachmurzeniem – równowaga między tymi dwoma zmiennymi stanami aury będzie jednak zachowana. Jeśli chodzi o opady deszczu to w połowie miesiąca w kraju nie są one w ogóle zapowiadane i z tego na pewno będzie się można cieszyć. Warto przygotować się również na spadek temperatury powietrza w nocy, do maksymalnie -3 stopni Celsjusza – zimniej nie będzie.

20-31 grudnia

Końcówka grudnia pod względem pogody interesuje nas najbardziej. Po 20 dniu miesiąca zapowiadane jest od 1 do nawet 7 stopni Celsjusza! Do tego na niebie będzie o wiele więcej słońca, a przelotne opady deszcz mogą się pojawiać w kraju w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zachmurzenie ma się pojawiać, ale będzie ono umiarkowane, co zależy też od regionu Polski. Wieczory i noce pod koniec grudnia będą ciepłe, z -3 do 2 stopniami Celsjusza. Jedynie o śnieg w grudniu będzie na ogół ciężko...

 

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Grudzień 2017 pogoda?

pogodajnia na Facebook'u