Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym


Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym

Zakopane to miasto u podnóża Tatr, w którym nie brakuje turystów szczególnie w okresie zimowym. Wtedy można tam skutecznie poszukać zimy, pojeździć na nartach, wybrać się w doliny. Na pewno nikt nie będzie się nudził, ale wcześniej trzeba sprawdzić prognozy zapowiadane dla Zakopanego na cały grudzień – w tym regionie na pewno będzie chłodno!

1-10 grudnia

Zobaczmy prognozy od samego początku miesiąca. W pierwszych jego dniach na termometrach będzie się pojawiało w dzień od -1 do 1 stopnia Celsjusza. Będzie sporo słonecznych dni, podczas których zachmurzenie nie okaże się dominujące. Na pewno bardziej pochmurne mają być 2, 4 i 9 grudnia. Właśnie 2 grudnia mogą też występować przelotne opady deszczu. Wieczorami oraz nocami w Zakopanym na początku miesiąca ma występować od -4 do -6 stopni Celsjusza.

10-20 grudnia

Większych zmian pogodowych w połowie miesiąca w Zakopanym nie spodziewajmy się – w dzień termometry będą tutaj wskazywały temperaturę od 0 do -1 stopnia Celsjusza. Nadal większość dni będzie z przejaśnieniami słońca. Pochmurnymi dniami bez słońca na niebie na pewno będzie 12,15 i 17 grudnia. Jeśli chodzi o opady deszczu to zapowiadane są one na 12 dzień grudnia i mogą przymarzać, tworząc niekorzystne warunki na drogach. Wieczorem oraz w nocy synoptycy zapowiadają w Zakopanym od -4 do -7 stopni Celsjusza.

20-31 grudnia

Samo zakończenie grudnia jest dla nas najważniejszym okresem, ponieważ wtedy rozpoczyna się okres Bożego Narodzenia. Po 20 dniu grudnia na termometrach w Zakopanym zagości od -3 do 2 stopni Celsjusza, wahanie temperatury będzie większe. Nadal ma dominować słoneczna pogoda, większego zachmurzenie które przykryje niebo spodziewajmy się jedynie 26 i 28 grudnia. Na drugi dzień świąt synoptycy w Zakopanym zapowiadają występowanie przelotnych opadów deszczu, inne dni powinny zakończyć się bez kropli opadów. Wieczorami oraz nocami na zakończenie grudnia na termometrach pojawi się od -3 do maksymalnie -8 stopni Celsjusza.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym?

pogodajnia na Facebook'u