Jaka pogoda na Dzień Zaduszny 2017


Jaka pogoda na Dzień Zaduszny 2017?

Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada zbliża się coraz większymi krokami. Święto ma pogańskie korzenie, jednak zostało zaadaptowane w krąg kultury chrześcijańskiej, funkcjonując w świadomości katolickiej do chwili obecnej. Ma o wiele słabszy wydźwięk niż Wszystkich Świętych, jednak wielu Polaków również w Zaduszki nie zapomina o bliskich sobie, zmarłych osobach. Warto sprawdzić prognozy na ten dzień, szczególnie jeśli wybieramy się wtedy na cmentarz.

Zaduszki to dzień, podczas którego nie mamy wolnego od pracy, jednak mimo wszystko wielu z nas znajdzie czas aby wybrać się na cmentarz, szczególnie wieczorem. Warto zobaczyć, co szykuje nam wtedy pogoda, czy będzie ładnie, ponieważ 1 listopada zapowiada się jak na razie bardzo przyjemnie. Jeśli brać pod uwagę Zaduszki, na termometrach w centrum kraju ma wtedy zagościć 11 stopni Celsjusza, na południu zobaczymy 13 stopni powyżej zera, natomiast na północy pojawi się 10 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o atmosferę jaka ma panować tego dnia, nie będzie można narzekać. W centrum i na południu kraju cały dzień ma świecić słońce, jedynie niewielkie zachmurzenie nie zaburzy tej pięknej pogody. Jedynie na północy kraju na 2 listopada zapowiadane jest całkowite zachmurzenie nieba. Co ważne, w żadnym zakątku Polski 2 listopada nie będzie padało i to chyba najlepsza wiadomość, ponieważ opady deszczu mogłyby skutecznie popsuć nawet słoneczną aurę. Na pewno na spadek temperatury powietrza trzeba być przygotowanym wieczorem oraz w nocy. Na północy będzie wtedy 6 stopni na plusie, na południu pojawi się około 4 stopni Celsjusza, natomiast w centralnej części kraju spodziewajmy się około 5 stopni ciepła.

Pogoda zapowiadana przez synoptyków na dzień 2 listopada ma gwarantować nam naprawdę udaną aurę. W tym czasie w poprzednich latach nie raz bywało znacznie zimniej, dlatego na tegoroczną pogodę nie można wcale narzekać. Trzeba wykorzystać tak ładną aurę, ponieważ bardzo prawdopodobnym jest, że tak ciepła aura szybko nam się nie przytrafi i będzie trzeba na nią czekać nawet do wiosny 2018 roku!

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na Dzień Zaduszny 2017?

pogodajnia na Facebook'u