Jaka pogoda na Wigilie 2017


Jaka pogoda na Wigilię 2017

Jaka będzie tegoroczna Wigilia? Zastanawiają się nad tym szczególnie te osoby, które akurat na ten świąteczny okres mają już jakieś plany. Jedni zostają w Polsce i spędzają Wigilię w rodzinnym gronie, inni postanawiają odpocząć od obowiązków i wyjeżdżają na całe święta, nawet za granicę. Nie ważne którą opcję wybierzesz w 2017 roku, sprawa pogody na Wigilię mimo wszystko jest bardzo ważna i warto ją poznać.

Jaka będzie tegoroczna Wigilia?

Temperatura – zaczynamy od przedstawienia temperatury na Wigilię. Otóż będzie to ciepły dzień, podczas którego synoptycy zapowiadają średnio 5 stopni powyżej zera. Wigilia ma być słonecznym dniem, podczas którego nie zabraknie jednak lekkiego zachmurzenia, na szczęście nie będzie ono 24 grudnia dominowało. Wieczorem oraz w nocy lekko się ochłodzi, ale nie będzie przymrozka. Na termometrach słupki rtęci wskażą 1 stopień powyżej zera.

Opady deszczu – jak wspomniano, Wigilii w Polsce będzie towarzyszyło lekkie zachmurzenie nieba. Możemy się wiec zastanawiać, czy nie przyniesie ono przypadkiem opadów deszczu? Tego wolelibyśmy uniknąć. Na szczęście synoptycy mają dla nas dobre wieści, opady deszczu w Wigilię nie wystąpią, mogą się pojawić dopiero w okresie świąt. Zagwarantuje to na pewno korzystne warunki na drodze, a osoby udające się na Pasterkę będą mogły obejść się bez parasola.

Nasłonecznienie – Podczas Wigilii w całej Polsce ma pojawiać się słońce. Nie będzie ono miało jednak nasilonego promieniowania, ponieważ może być przesłaniane przez chmury. Jak wspomniano, nie będą one jednak dominowały, dlatego w Wigilię na pewno słońce wyjrzy zza chmur. Sprawi to, że dzień wyda nam się cieplejszy, a do tego o wiele przyjemniejszy. Może nie do końca takiej pogody oczekujemy po 24 grudnia, ale pozostaje nam to tylko zaakceptować.

Opady śniegu – wspomnienie o opadach śniegu jest tylko formalnością, 24 grudnia będzie zbyt ciepło na śnieg. Może się on jednak pojawiać w górach, gdzie pewnie będzie zalegał już od października.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na Wigilie 2017?

pogodajnia na Facebook'u