Jaka pogoda na kwiecień 2018


Jaka pogoda na kwiecień 2018?

W kwietniu pogoda powinna dopisywać, w końcu jest to pełnia okresu wiosennego. Warto sprawdzić prognozy pogody, jakie dla tego okresu przygotowali dla nas synoptycy. Oni już wiedzą, czego spodziewać się po okresie kwietnia i czy pogoda będzie dla nas w tym terminie w pełni zadowalająca.

Co przyniesie kwiecień?

Kwiecień raz przeplata trochę lata, innym razem trochę zimy, jak mówi polskie, znane każdemu przysłowie. Wiele w tym prawdy. Na początek tego miesiąca w kraju synoptycy zapowiadają w dzień od 9 do 13 stopni Celsjusza, w połowie miesiąca ma być od 11 do 14 stopni na plusie, natomiast na samo zakończenie kwietnia prognozuje się jak na razie od 13 do nawet 17 stopni w dzień!

Będzie słonecznie, kwiecień ma być miesiącem podczas którego słońce będzie dość często wyglądało na niebo. Oczywiście pogoda jest wtedy jeszcze zmienna, dlatego również przygotujmy się na dni pochmurne, które nadejdą między innymi 1, 6, 8, 12, 13, 14 dnia miesiąca. W tym czasie nie wystąpią przejaśnienia, ale o tej porze roku jest to normalne zjawisko.

Co do opadów deszczu, te na pewno w kwietniu będą się pojawiały, są tak samo normalne jak słoneczne dni, ponieważ jest to jeszcze zmienna wiosna. Jak na razie synoptycy prognozują opady deszczu na 1 i 13 dzień miesiąca, ale te dane pewnie jeszcze będą ulegały dalszej aktualizacji. Bardzo optymistyczne jest wskazanie zaledwie 2 deszczowych dni, ale może akurat prognozy okażą się w 100% sprawdzalne? Zobaczymy.

Wspomnę jeszcze o pogodzie zapowiadanej na wieczory i noce, które w kwietniu będą jeszcze stosunkowo chłodne. Mają one przynosić temperaturę wynoszącą od 1 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Oczywiście im dalej ku końcowi miesiąca, tym cieplej zacznie się robić za oknami. Wiosna będzie postępować, a już w maju czekają nas naprawdę wysokie temperatury. Jak na razie jednak z niecierpliwością czekamy kwietnia 2018.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na kwiecień 2018?

pogodajnia na Facebook'u