Jaka pogoda na lato 2018


Jaka pogoda na lato 2018?

W lecie pogoda bywa zmienna, o czym przekonaliśmy się w poprzednich latach. Teoretycznie lato kojarzy nam się z wysokimi temperaturami, ale warto też wiedzieć, że jest to chyba najbardziej nieprzewidywalny okres względem pogody, przynoszący najwyższy wskaźnik opadów deszczu w skali roku.

Jakie będzie lato w 2018 roku?

Synoptycy zaczęli już opracowywać pierwsze długoterminowe prognozy na całe lato 2018 roku. Mówią nam one wstępnie o pogodzie zapowiadanej na cały ten okres. Na pewno lato 2018 roku będzie cieplejsze i mniej deszczowe od tego, które pamiętamy w roku 2017.

Najbardziej deszczowym okresem ma być sama końcówka czerwca, kiedy opady pojawią się prawie co dzień. Będzie im towarzyszyło maksymalnie 26 stopni na plusie, jednak nie wystarczy to do zaplanowania udanego urlopu na terenie Polski. Lepiej poczekać z tym do lipca.

W lipcu wzrosną temperatury, wynosząc od 22 do ponad 30 stopni Celsjusza, będzie o wiele cieplej i mniej deszczowo, chociaż deszcz ma występować regularnie do 20 dnia miesiąca. Pod sam koniec lipca nastąpi jednak znaczna poprawa pogody i przyjdzie do kraju fala upałów przekraczających 30 stopni Celsjusza. Nie będzie wtedy wcale padało, a na niebie zobaczymy samo słońce, bez zachmurzenia. Wieczory i noce przyniosą nawet do 18 stopni na plusie.

W sierpniu może nie będzie aż tak gorąco, ale umiarkowanie ciepło. Na sam początek miesiąca zapowiadana jest jednak fala upałów z 30 stopniami na plusie. W dalszej części miesiąca słupki rtęci na termometrach mają wskazywać do 26 stopni na plusie, będzie jednak nieco bardziej pochmurnie i pojawią się sporadycznie opady deszczu. Jak na lato, wcale nie będzie w kraju tak źle, a słońce odczuwalnie pewnie podniesie nam temperaturę, którą odczuwamy.

Na wrzesień synoptycy zapowiadają jeszcze ponad 20 stopni Celsjusza, ale pojawi się wtedy już więcej chmur oraz opadów deszczu. Lato ewidentnie będzie zmierzało ku końcowi, ale nie narzekajmy na pogodę - mogło być gorzej!

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na lato 2018?

pogodajnia na Facebook'u