Jaka pogoda na marzec 2018


Jaka pogoda na marzec 2018?

Marzec jest początkiem wiosny, przynajmniej w teorii, dlatego powinien przynosić też zmianę temperatury na lepsze. Czekamy na ten miesiąc niecierpliwie, ponieważ kojarzy nam się z zakończeniem mrozów i opadów śniegu, ale aby mieć co do tego pewność, warto sprawdzać najnowsze prognozy pogody.

Marzec w większości przypadków jest ciepły, jednak potrafi przynieść ze sobą atak zimy trwający może kilka dni. Wielokrotnie w poprzednich latach właśnie tak się zdarzało. W 2018 roku marzec ma być jednak wyjątkowo ciepłym i łagodnym okresem z bardzo przyjemną pogodą, dlatego mamy nadzieję że prognozy które w ten sposób mówią będą w 100% sprawdzalne.

Pierwsze marcowe dni mają nam przynosić w dzień od 4 do nawet 7 stopni Celsjusza, co dobrze rokuje po jeszcze stosunkowo chłodnym okresie lutego. W tym czasie będzie się pojawiało sporo słońca na niebie i na ogół niewielkie zachmurzenie bez generalnego wpływu na odczuwalną pogodę. Pogoda zapowiada się całkiem przyjemnie, a najmocniejsze ochłodzenie prognozowane jest nocami, gdy pojawi się od 0 do -2 stopni Celsjusza.

W połowie miesiąca nie odczujemy gwałtownych zmian, pogoda będzie się poprawiać bardzo łagodnie. Dni przyniosą od 7 do 10 stopni powyżej zera, znów zapowiadane są słoneczne i piękne dni, podczas którego zachmurzenie będzie prawie niezauważalne. Nas taka pogoda będzie cieszyła bo zwiastuje rozpoczęcie prawdziwej wiosny. Wieczory i noce tego okresu mają przynieść od 2 do -1 stopnia Celsjusza.

Przed nami jeszcze sama końcówka miesiąca, która będzie okresem ocieplenia – na termometrach będzie się wtedy pojawiało nawet do 12 stopni na plusie! To naprawdę bardzo ciepła aura jeszcze dodatkowo ogrzewana poprzez promienie słońca, pojawiającego się na niebie prawie co dzień. W tym czasie jedynie na 31 dzień miesiąca zapowiadane są opady deszczu, a wieczory i noce przyniosą nam od 0 do 3 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o śnieg to będzie się on w marcu pojawiał, ale już raczej wyłącznie w górach.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na marzec 2018?

pogodajnia na Facebook'u