Jaka pogoda na sierpień 2018


Jaka pogoda na sierpień 2018?

Jaka pogoda ma panować w kraju w okresie całego sierpnia i czy będzie to aura zapewniająca nam udane wczasy? Synoptycy przygotowali wstępne dane długoterminowe, właśnie na cały okres sierpnia. Myślę, że warto znaleźć chwilę czasu i sprawdzić, co mają do powiedzenia odnośnie pogody.

Sierpień 2018- jaka pogoda w kraju?

Mimo że sierpień to okres lata, pogoda bywa wtedy zmienna i dlatego musimy sięgać do dobrych prognoz. Jak na razie na sam początek tego miesiąca synoptycy prognozują najlepsza aurę, sięgającą w dzień do ponad 30 stopni Celsjusza. Przełom lipca i sierpnia to najlepszy okres wakacyjnej pogody, z całkowitym nasłonecznieniem i bez chmur, natomiast nie pojawią się również opady deszczu. W nocy temperatura może wynosić nawet 18 stopni na plusie!

W dalszych częściach miesiąca pogoda nieco się umiarkuje, jednak nie oznacza to od razu, że będzie zła, wręcz przeciwnie, da nam przyjemne dni. W dzień będzie wynosić od 22 do 26 stopni w zależności od regionu kraju, dlatego nie liczmy raczej na upalną pogodę. Odczuwalnie jednak temperatura będzie wyższa, ponieważ w sierpniu ma nam towarzyszyć naprawdę spora ilość promieni słońca. Zachmurzenie raczej nie będzie notowane, chmury na większą skalę pojawią się w połowie i pod koniec miesiąca, ale nigdy nie zdominują całego nieba.

Jeśli chodzi o opady deszczu, te w sierpniu mają się pojawiać w bardzo umiarkowanej ilości, co nas niezmiernie cieszy. W chwili obecnej prognozowane są jedynie na 14 i 22 dzień sierpnia, ale pamiętajmy, że przez kilka miesięcy te prognozy na pewno będą ulegać aktualizacji. W sierpniu noce powoli będą się robiły coraz chłodniejsze, ale dopiero od połowy miesiąca. Wtedy temperatury mogą oscylować wokół 12-15 stopni Celsjusza.

Ogółem podsumowując, sierpień nie prezentuje się może bardzo upalnie, jednak pogoda jest zadowalająca. Teraz pozostaje nam tylko czekać i sprawdzać, czy prognozy będą ulegały dalszej aktualizacji i czy coś w kwestii pogody na sierpień ma się zmienić.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na sierpień 2018?

pogodajnia na Facebook'u