Jaka pogoda we wrześniu 2018


Jaka pogoda we wrześniu 2018?

Wrzesień to okres kończący wakacje. Warto wiedzieć, jaka pogoda ma panować w Polsce w tym okresie. Jak na razie dysponujemy tylko danymi o charakterze długoterminowym, jednak nawet one są w stanie zarysować nam obraz pogody na wrzesień 2018. Sprawdźmy więc, co mówią o tym synoptycy!

Wrzesień 2018 – co z pogodą?

Wrzesień to nadal okres urlopowy, chociaż nie liczymy wtedy na tak wysokie temperatury powietrza jak jeszcze w lipcu czy w sierpniu. Pierwsze wrześniowe dni w Polsce przyniosą od 20 do 24 stopni Celsjusza i ma to być najcieplejszy okres, ze słoneczną pogodą i całkowitym brakiem opadów deszczu. Jest to dobry czas na posezonowy wyjazd. Słońce będzie na niebie cały czas, żadne większe zachmurzenie nie jest wtedy zapowiadane. Wieczory i noce mają się jednak robić coraz chłodniejsze, już tylko z 11-14 stopniami na plusie.

W połowie miesiąca nadal ma być ciepło, z 20-24 stopniami na plusie. Będzie nadal słonecznie, chociaż pojawi się już nieco więcej chmur – wyjrzą one na niebo w większej ilości 12 i 19 dnia miesiąca, a dodatkowo na 12 września zapowiadane są już teraz opady deszczu. Pogoda nieco się pogorszy, jednak jak na połowę września to wcale nie prezentuje się ona najgorzej. Wieczory i noce mają natomiast nadal przynosić od 11 do 14 stopni na plusie.

Najchłodniej zrobi się na zakończenie września – wtedy w dzień synoptycy zapowiadają od 17 do 20 stopni Celsjusza, wieczory i noce przyniosą już tylko od 7 do 11 stopni na plusie. Będzie dało się odczuć, że lato właśnie się kończy. Końcówka miesiąca jednak nie okaże się wcale pochmurna ani deszczowa, opadów synoptycy jak na razie wcale nie zapowiadają na ten czas. Pamiętajmy jednak, ze prognoza na wrzesień prezentuje dane długoterminowe. Jak na razie jeszcze nie wiadomo, do jakiego stopnia się sprawdzą i jak będą wyglądały ewentualne aktualizacje tych danych.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda we wrześniu 2018?

pogodajnia na Facebook'u