Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2018


Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2018 roku?

Sprawa tego, kiedy pojawią się pierwsze opady śniegu jest kluczowa w świetle najnowszych prognoz. Zima rozpocznie się jeszcze w roku 2017 i nie ma wątpliwości, że wtedy pojawią się pierwsze opady śniegu. Może na razie nie wskazują na to prognozy, ale w grudniu śnieg zawsze pojawia się w górach. W innych regionach koniec grudnia będzie za ciepły, ale czy pogoda nie raz płatała nam figla? W tym roku też wszystko się może zdarzyć!

Kwestia przewidywania opadów śniegu jest bardzo delikatna. Najlepiej prognozuje się śnieg na około 1 tygodnia przed daną datą. Jak wiadomo, od 2018 roku dzieli nas jeszcze kilka miesięcy synoptycy nie są do końca przekonani kiedy pojawi się śnieg. Nie ma bowiem wątpliwości, że w kolejnym roku te opady muszą się pojawić. Jeszcze nie mieliśmy przecież zimy bez śniegu.

Można sięgnąć do prognoz na zimę 2018, która będzie trwała właściwie w okresie od stycznia do marca, jednak marzec 2018 ma być już czasem roztopów. Jak na razie, pierwsze ochłodzenie synoptycy zapowiadają w okolicy połowy stycznia 2018 W tym czasie odnotowany może zostać spadek temperatury sięgający -10 stopni Celsjusza, w górach może być jeszcze chłodniej. Właśnie w tym okresie prognozowane są pierwsze opady śniegu, które mogą intensywnie padać w całym kraju. W końcu będzie temu sprzyjała temperatura zarówno w dzień jak i podczas nocy.

Więcej o opadach śniegu będzie można mówić, ale dopiero kiedy zima 2017/2018 zacznie się na dobre. Warto sprawdzać w okolicy końca grudnia prognozy dotyczące stycznia. Ochłodzenie ma trzymać od połowy stycznia do lutego, w tym czasie będzie najchłodniej i najprawdopodobniejszy jest śnieg, który w końcu da nam pojeździć na nartach. Pamiętajmy jednak, że pogoda lubi być zmienna, szczególnie w ostatnim czasie. Z tego powodu trzeba cały czas obserwować prognozy i sprawdzać, co ma przynosić nam pogoda na kolejne dni.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2018?

pogodajnia na Facebook'u