Pogoda na ferie 2018


Jaka pogoda na ferie zimowe 2018?

Ferie zimowe trwają w naszym kraju między 15 stycznia a 25 lutym. Już niedługo wszystkie dzieci w wieku szkolnym zaczną ten wyczekiwany odpoczynek, dlatego warto im przedstawić prognozy pogody. Ferie to taki czas, podczas którego liczymy na zimową aurę, jednak czy w 2018 zima nam na to pozwoli? Jak na razie, zima 2018 prezentuje się wyjątkowo ciepło.

Ferie w styczniu

Najbardziej mogą się cieszyć te dzieci, które ferie zimowe zaczynają w styczniu. Mają o wiele większą szansę na prawdziwie zimową aurę niż osoby, odpoczywające już w lutym. W Polsce pojawi się w styczniu od 0 do -5 stopni Celsjusza w dzień i możliwy jest spadek temperatury powietrza do maksymalnie -12 stopni Celsjusza podczas nocy. Jak na zimową pogodę wcale nie jest to duży chłód, ale powinien wystarczyć do uprawiania sportów zimowych. Na pewno w kurortach narciarskich będzie znacznie chłodniej i tam też nie zabraknie opadów śniegu. W innych regionach w połowie stycznia będzie się pojawiał śnieg, ale może nam go nieco brakować, w górach ma być go nawet kilkadziesiąt centymetrów i więcej.

Ferie w lutym

W lutym ferie będą już gwarantowały gorsza pogodę, ponieważ zrobi się cieplej. W dzień temperatura przyniesie nam od 3 do -3 stopni Celsjusza, co wcale nie gwarantuje zimowego szaleństwa. W tym czasie temperatura może być nieco za wysoka na intensywne opady śniegu, które pojawią się głównie w nocy, przynosząc do -10 stopni Celsjusza. Dla każdego planującego w ferie w lutym wyjazd w góry mam jednak dobrą wiadomość – tam spadek temperatury może być większy i na pewno pojawi się znacznie więcej opadów śniegu. Pokrywa będzie gruba i sezon w lutym na pewno się jeszcze nie zakończy. W lutym zapowiadane jest jednak większe słońce niż w styczniu, o czym warto pamiętać – w cieplejsze dni może ono powodować szybsze topienie się śniegu!

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na ferie 2018?

pogodajnia na Facebook'u