Pogoda na styczeń 2018 w Krakowie


Pogoda na styczeń 2018 roku w Krakowie

Kraków jest miastem, dla którego prognozy są bardzo chętnie sprawdzane i to właściwie o każdej porze roku. Interesują one nie tylko mieszkańców ale również turystów, którzy sprawdzają czy pogoda nie pokrzyżuje im planów odnośnie zwiedzania tego pięknego miasta oraz jego najbliższej okolicy.

Początek stycznia – zaczynamy od pierwszych styczniowych dni, które wbrew pozorom nie zaskoczą nas mrozem rodem z Syberii. Ten czas ma przynosić od -1 do maksymalnie 3 stopni w ciągu dnia i jedynie noce będą chłodniejsze, z temperaturą wynoszącą od -2 do -4 stopni Celsjusza. Będzie jednak słonecznie, średnio do 8 dnia miesiąca, później czeka nas blisko 2-tygodniowey okres dużego zachmurzenia nieba. Opady deszczu są prognozowane jak na razie na 4, 5 i 10 dzień tego miesiąca.

Połowa stycznia – połowa stycznia pod względem temperatury jak na razie nie będzie przynosiła większych zmian, synoptycy prognozują w dzień od 0 do 2 stopni Celsjusza, ale zrobi się o wiele mniej przyjemnie, ponieważ słońca na niebie doświadczymy tylko 13, 16 i 18 stycznia. To i tak lepszy wynik niż w innych regionach Polski. Synoptycy ostrzegają przed możliwością występowania opadów deszczu w Krakowie 12, 15 i 18 dnia miesiąca. Wieczory i noce przyniosą chłodną aurę, czyli od -2 do -5 stopni Celsjusza.

Koniec stycznia – Po 20 dniu miesiąca pogoda zrobi się dość zmienna, a termometry w dzień mogą wtedy wskazywać od -2 do 3 stopni Celsjusza. Na szczęście znów się rozpogodzi, synoptycy zapowiadają znacznie większa ilość słonecznych dni, podczas których zachmurzenie będzie na ogół niewielkie. Jedynie 24, 25 i 26 stycznia na niebie nie pojawi się słońce. Ograniczeniu ulegnie również liczba opadów deszczu, które właściwie na koniec stycznia 2018 w Krakowie nie są zapowiadane, ale jest to jak na razie prognoza długoterminowa. Wieczory i noce pod koniec stycznia nadal mają być chłodne, pojawi się od -4 do -7 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na styczeń 2018 w Krakowie?

pogodajnia na Facebook'u