Pogoda na styczeń 2018 w Zakopanym


Pogoda na styczeń 2018 w Zakopanym

W Zakopanym turystów na okres stycznia 2018 roku nie zabraknie. Warto sprawdzić, co w tym okresie przyniesie nam pogoda. Synoptycy od dawna to wiedzą i bardzo chętnie podzielą się wiedza odnośnie pogody na cały styczeń, który nadjedzie już w 2018 roku. Zanim się obejrzymy, zbliżymy się do tego okresu, dlatego wiedza o aktualnej pogodzie będzie kluczowa, choćby do poczynienia planów na ten miesiąc.

Temperatura – istotną sprawą dającą pogląd na pogodę panującą za oknami jest zapowiadana w styczniu temperatura powietrza. Bez względu na inne parametry pogody to właśnie temperatura daje wiedzę na temat tego, jaka będzie pogoda na okres stycznia. W okresie całego miesiąca temperatura będzie wynosiła w ciągu dnia od 0 do maksymalnie -5 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy okaże się sam koniec stycznia. Również wieczory i noce mają przynosić w Zakopanym chłód, przez co konieczne będzie zakładanie ciepłego ubrania – termometry wskażą wtedy od -2 do nawet -12 stopni Celsjusza.

Nasłonecznienie – dobrze, że mimo stosunkowo niskich temperatur powietrza w Zakopanym nie zabraknie słonecznych dni, co umożliwi nam miłe spacery. Słońce na pewno uprzyjemni nam tę mroźną aurę, jednak około połowa dni będzie słoneczna, podczas reszty czeka nas zachmurzenie. Najbardziej słoneczne mają być sam początek i koniec miesiąca, w środku stycznia słońca będzie dosłownie jak na lekarstwo, ma towarzyszyć nam wyłącznie zachmurzenie. Pamiętajmy jednak o ciepłym ubraniu, ponieważ możemy błędnie odczytywać, że dzięki słońcu za oknami jest naprawdę ciepło!

Opady śniegu – nie ma obaw odnośnie tego, czy w zakopanym będą pojawiały się opady śniegu. Styczeń będzie tu naprawdę chłodny, znacznie zimniejszy niż w innych częściach kraju, dlatego śnieg z całą pewnością się pojawi. Opady mogą występować zarówno w dzień jak i w szczególności w nocy, gdy mróz będzie naprawdę mocno trzymał. Trzeba będzie czekać na dokładniejsze prognozy w okolicy grudnia, które będą mogły wskazywać dokładnie dni, podczas których pojawi się śnieg w Zakopanym.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na styczeń 2018 w Zakopanym?

pogodajnia na Facebook'u