Pogoda na styczeń 2018 w górach


Pogoda na styczeń 2018 roku w górach

W górach nie musimy się obawiać o to, że okres stycznia nie przyniesie zimowej aury. W tych okolicach jest znacznie chłodniej niż w innych częściach Polski, dlatego w styczniu o możliwość jazdy na nartach czy lepienia bałwana z rodziną nie trzeba się martwić. Już teraz właściwie w ciemno można rezerwować noclegi w górach, ponieważ zima na pewno tam dopisze. Pytanie tylko, jak bardzo chłodno będzie?

Tatry

Tatry to najpopularniejsze i najwyższe polskie pasmo górskie. Temperatury powietrza w dzień będą tu najniższe przyniosą od -2 do -5 stopni Celsjusza. Niestety, w górach zabraknie nam słońca, jedynie sam początek stycznia zapowiadany jest z przejaśnieniami, od połowy średnio do 20 stycznia będzie już szaro i pochmurnie. Nic z tym nie zrobimy, trzeba przeczekać ten okres. Wieczory i noce na pewno przyniosą opady śniegu ponieważ zrobi się naprawdę zimno, temperatura może spadać nawet do -11 stopni Celsjusza.

Gorce

Warto też sprawdzić, jak bardzo będzie się różniła aura w Gorcach, leżących przecież niedaleko od Tatr. Są to góry niższe i będzie tu cieplej, w dzień od -2 do 3 stopni Celsjusza, jednak noce przyniosą o wiele większe ochłodzenie, które ma sięgać do -8 stopni Celsjusza. Będzie to kolejny region w którym nieco zabraknie nam promieni słońca, ale będzie to przejściowa sytuacja, podobnie jak w Tatrach. W Gorcach śniegu też w styczniu nie powinno brakować, szczególnie na stokach narciarskich.

Karkonosze

Na koniec zobaczmy jeszcze Karkonosze, które są równie urokliwe co Tatry czy Gorce. Ten region w ciągu dnia ma przynosić od -4 do 1 stopnia Celsjusza, będzie tu więc dość chłodno, a do tego nadal stosunkowo pochmurnie. Spadek temperatury podczas wieczorów oraz nocami będzie większy niż w Tatrach, może sięgać nawet do 12 stopni poniżej zera. W Karkonoszach śniegu w styczniu nie zabraknie, opady są zapowiadane regularnie, szczególnie w nocy.

 

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na styczeń 2018 w górach?

pogodajnia na Facebook'u