Pogoda na zime 2018


Jaka pogoda na zimę 2018?

Zima już rozpoczęła się na dobre, dlatego warto byłoby przedstawić prognozy na okres stycznia, lutego i zimowej części marca. Wiele osób pyta bowiem o to jak zima będzie się prezentowała w 2018 roku, czy przyniesie duży mróz i śnieg czy może raczej przyjemne dni. Sprawdźmy to sami!

Styczeń

Styczeń to zazwyczaj najzimniejszy miesiąc całego roku i nie inaczej będzie teraz. Synoptycy zapowiadają wtedy w dzień temperaturę powietrza mającą wynosić od 2 do -5 stopni Celsjusza, natomiast największy spadek temperatury będzie notowany w nocy, kiedy w zależności od regionu pojawi się nawet 12 stopni mrozu. Duża część stycznia ma być pochmurna, szczególnie między 9 a 21 dniem tego miesiąca, do czego będziemy musieli się czasowo przyzwyczaić. Na pewno w tym okresie wystąpią też opady śniegu w całym kraju, o to narciarze nie powinni się martwić.

Luty

W lutym pogoda nieco się zmieni, nadal będzie chłodno ale odrobinę cieplej – w dzień termometry w Polsce mają wskazywać od -2 do nawet 6 stopni Celsjusza, słupki rtęci gwałtownie poszybują w górę po 25 dniu miesiąca, kiedy zacznie się okres ocieplenia. W tym okresie chłodne będą noce, kiedy w zależności od regionu spadek temperatury może wynosić około -10 stopni Celsjusza. Będzie na pewno znacznie więcej słońca niż w okresie stycznia, pojawi się też mniejsza ilość zachmurzenia. Nadal mogą występować opady śniegu, ale będzie o niego ciężko po 20 dniu lutego, chyba że w górach.

Marzec

Marzec będzie typowym czasem roztopów, przyniesie coraz wyższe temperatury powietrza, wynoszące w dzień od 3 do nawet 12 stopni Celsjusza! Tak ciepłej wiosny w marcu dawno nie było, a gwałtowny wzrost temperatury szykuje się nam po 20 dniu miesiąca. Słońca wtedy na pewno nie zabraknie, będzie ograniczona ilość zachmurzenia nieba. Przy takiej pogodzie nie spodziewajmy się jednak występowania opadów śniegu – będzie na to zbyt ciepło!

 

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na zime 2018?

pogodajnia na Facebook'u