Styczeń 2018 pogoda


Styczeń 2018 pogoda

Co przyniesie nam pogoda na styczeń 2018 roku? Można to już sprawdzić dzięki temu, że nasi synoptycy ciężko i wytrwale pracują nad prognozami pogody, chcąc nam przedstawić wyłącznie sprawdzone dane i oczywiście pragną, aby zrobić to przed innymi synoptykami! Sprawdźmy więc, co mówią odnośnie pogody na styczeń.

Styczeń ma być ciepłym okresem mimo tego, że statystyki mówią jasno – jest to najchłodniejszy okres całego roku. W 2018 będzie nas jednak oszczędzał i wcale nie przyniesie syberyjskich mrozów oraz zasp śnieżnych po szyję.

Sam początek stycznia w kraju ma przynosić temperaturę wynoszącą w dzień od -4 do 2 stopni Celsjusza, co zależy też od regionu kraju. Średnio do 8 dnia miesiąca ma być na ogół słonecznie, później czeka nas wzmożona ilość chmur na niebie. Opady deszczu możliwe są między innymi 5, 9 czy 10 dnia miesiąca, ale zobaczymy czy będzie to deszcz czy może lekki śnieg. Wieczory i noce będą jednak znacznie chłodniejsze, mają przynosić od -1 do -6 stopni Celsjusza.

Połowa miesiąca minie nam bez większych rewolucji pogodowych, temperatura powietrza w dzień będzie wtedy wynosiła od -3 do 3 stopni Celsjusza, natomiast znacznie chłodniejsze będą wieczory oraz noce, kiedy synoptycy prognozują obniżenie się temperatury do maksymalnie -6 stopni Celsjusza. Połowa miesiąca będzie okresem podczas którego zrobi si bardzo pochmurnie, właściwie tylko 16 stycznia pojawią się przejaśnienia, przebijając się poprzez chmury. Jak na razie opady prognozowane są przez synoptyków na 12 i 13 stycznia.

Koniec miesiąca to czas przynoszący największy spadek temperatury – w dzień będzie wtedy od 0 do -6 stopni Celsjusza, natomiast wieczory i noce przyniosą od -3 do nawet -11 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie należy się ciepło ubrać! Będzie znów słonecznie i dość pogodnie, ponieważ znacznie zmniejszy się zachmurzenie nieba. Co do opadów deszczu, meteorolodzy zapowiadają je na 21 stycznia i jak na razie nie mówią, że opady mogą przerodzić się w tak wyczekiwany śnieg.

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018

Pogoda na zimę 2018: Sprawdź pogodę na zimę 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2018

Pogoda na grudzień 2018

Pogoda na grudzień 2018: Sprawdź pogodę na grudzień 2018 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018

Pogoda na Boże Narodzenie 2018: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2018 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Styczeń 2018 pogoda?

pogodajnia na Facebook'u